Přestavbě dvora v Boskovicích dali památkáři zelenou. Bude z něj léčebné centrum

18. 1. 2018

Článek uveřejněný v Blanenském deníku.

Boskovice - Nové využití barokní památky v Boskovicích se pohnulo o další krok. Z Panského dvora se stane léčebné a rehabilitační centrum. Pátý návrh u památkářů prošel. „Nyní pracujeme na projektu pro stavební povolení,“ oznámil jednatel firmy Pražská 5, která objekt vlastní, Luděk Řehoř.

Přípravu zdržel místní odbor památkové péče, který měl ke dřívějším návrhům výhrady. Čtyři zamítl. „Vadil mu zásah do historických krovů. Museli jsme vyměnit architekta a dodat nový návrh. Ten památkáři schválili,“ přiblížil jednatel.

Na opravu památkově chráněné budovy dohlédne boskovická radnice. „V tomto případě je to naše povinnost,“ vysvětlil tajemník David Škvařil. Podle Řehoře je možné, aby město část budovy také využívalo. „Spolupráci zatím neplánujeme,“ reagoval tajemník. Kdy se s přestavbou začne, není jasné. Ani to, na kolik peněz vyjde. „Odhaduji zhruba sto milionů korun. Byl bych ale rád, aby to bylo jen padesát. Záleží na ceně materiálu a dalších faktorech,“ zmínil Řehoř.

V areálu je v pronájmu několik firem. Ty se po přestavbě vystěhují. Panský dvůr vznikl v sedmnáctém století jako komplex hospodářských budov. Ve dvacátém století tam sídlilo zemědělské družstvo, později knihovna a galerie.

Zdroj Blanenský deník: https://blanensky.denik.cz/zpravy_region/prestavbe-dvora-v-boskovicich-dali-pamatkari-zelenou-bude-z-nej-lecebne-centrum-20180118.htmlKomentáře občanů k tématu Panského dvora >< Zpět na aktuality